A játék kimenetele
ELŐSZÖR IS: egy pakli minimum 40 lapból állhat, de maxmimum 60-ból.
Kezdés előtt a kő-papír-olló játékkal kell eldönteni, hogy ki kezd. Aki nyer az döntheti el, ki kezd. Aki először van az 6 kártyát húz és így megy tovább, hogy aki van az egyet húz. Az nyer aki előbb leveszi az ellenfél életpontját (LP). Mind 2 játékos 8000 életponttal indul.
Támadás
Először is szükség van szörnyre. A szörnyeket pedig megídézheted, felfordított támadóállásban (függőleges), lefodított védelmi állásban (vízszintes). A te körödben bármikor felfordíthatod a lefodított szörnyet, és az állásokat is válthatod. (függőleges-->vízszintes (támadóból védelembe) és ugyanúgy vissza).A támadáskor először meg kell nézni, hogy mekkora az ellenfél szörnyének a támadópontja (ATK). Az életpontot úgy kell levenni, hogy amennyi a két szörny támadó pontja között a különbség annyit kell kivonni. FONTOS: Ha az ellenfél szörnye védelmi állásban van akkor nem kell levenni az életpontot és nem az ellenfél szörnyének támadását kell nézni, hanem a védekező pontját!
Szörnyek
1. Legfelül található a szörny neve (most éppen a Dark Magician)
2. A név mellett található a szörny tipusa (DARK, LIGHT, WATER, FIRE, EARTH, WIND, DIVINE)
3. A név alatt a szörny szintje található (1-4=sima idézés, 5-6= 1 áldozás vagyis az első körben lerakunk egy 4-en alulit amit a következő körben a temetőbe rakunk és megidézhetjük amit akarunk, 7-8= 2 áldozás 8-on felül pedig 3 áldozás)
4. Utána a kép következik de az nem fontos.
5. Majd jön a fajtája ami most [Spellcaster] de lehet:Aqua, Beast, Beast-warrior, Dinosaur, Divine-beast, Dragon, Fairy, Fiend, Fish, Insect, Machine, Plant, Psychic, Pyro, Reptile, Rock, Sea Serper, Spellcaster, Thunder, Warrior, Winged-beast, Zombie.
6. Majd következik a kárty leírás.
7. Alul található a támadás (ATK) és a védekezés (DEF).
Vannak különböző kártyafajták is:
Effect:
Minden ugyanaz ennél a fajta kártyánál is, csak annyi a különbség, hogy a leírás, egy képesség. Ezek a képességek lehetnek: Flip Effekt (FLIP), Folyamatos Effekt (Continous), Gyújtó Effekt (Ignition), Kiváltó Effekt (Trigger), Gyors Effekt (Quick).
Flip Effekt: Ez a képesség akkor aktiválódik, ha egy lefordított szörny felfordul. Ez akkor is megtörténhet, ha megtámadják a a lefordított szörnyet. Pl. FLIP: Célozz meg egy szönyet a mezőn; pusztítsd el.
Folyamatos Effekt: Ez az Effekt akkor kezdődik, mikor megidéződik, egy szörny, és akkor ér véget mikor elpusztul a szörny. Pl. A 2000 TP alatti szönyek nem támadhatnak.
Gyújtó Effekt: Az ilyen képességeknek általában ára van. Pl. Dobj ki egy kártyát a kezedből, hogy megcélozz egy kártyát a mezőn; pusztítsd el a célt.
Kiváltó Effekt: Ezek a képességeknek meg van az idejük, hogy mikor aktiválódnak. Pl. Ha ez a szörny csatában elpusztul és lekerül a temetőbe, célozz meg egy szörnyet a mezőn; pusztítsd el a célt.
Gyors Effekt: Néha ezek a legbonyolultam effektek. Ezeket az ellenfél körében, illetve, a saját körünkben használhatunk. Pl. Nem lehet Normál idézni/lefordítani. Speciálisan kell Megidézni a "Horus the Black Flame Dragon LV6" képessége által, és nem lehet más módon Speciálisan Megidézni. Bármely játékos köre alatt, amikor egy varázskártya aktiválódik: NEgálhatod az aktiválást, és ha így teszel, pusztítsd el. Irányítanod kell ezt a felfordított lapot, hogy aktiválhasd és teljesíthasd ezt a képességet.
Varázskártya
Itt annyi a lényeg, hogy tudjuk mire való és, hogy tudjuk használni. Az ilyen kártyák szörnyek felturbózására valók.
Csapdakártyák
Ez a kártya az ellenfél úgymont kicselezésére való. Pl. ha megtámad akkor aktiválod és visszafordítja.
Hírek
Nos elég rég néztem fel az oldalamra, de mikor megláttam, hogy mit csináltam akk úgy gondoltam, ideje lenne felújítani, frissíteni az oldalt. Szóval most mindent átdolgozok ami nem lett jó előzőleg.
Szavazás